село Клювинці

Середа, 24.04.2024, 19:00

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Інформація про Гусятинський район | Реєстрація | Вхід

Гусятинський район

Гусятинський район займає західну частину Подільської плато подібної височини в межах лісостепової природної зони. Він знаходиться на сході Тернопільської області. Площа району — 1016 км.кв. (7,4 % від площі області). Протяжність з півночі на південь —- 48 км, а з заходу на схід — 41 км. У районі проживає 64,7 тис. чол., середня густота населення — 67 чол. на 1 км.кв.
Населення району налічує 64,7 тис. чоловік, яке проживає в 68 населених пунктах (2 міста — Копичинці і Хоростків; 2 селища міського типу — Гусятин та Гримайлів; 64 села). В районі проживає 30,1 тис. чоловіків та 34,6 тис. жінок. Міське населення району становить 23,0 тис. чол., сільське — 41,7 тис. чол..

Гусятинський край багатий і щедрий талантами, має великі і славні наукові, громадсько-політичні, літературні, мистецькі та духовні традиції, Гусятинщина — батьківщина славнозвісного побор¬ника волі і незалежності українського народу Северина Наливайка, мовознавця і літературознавця Василя Сімовича, фізика-електро¬техніка Івана Пулюя, відомих українських письменників-літературознавців — Дениса Лукіяновича, Дмитра Макогона, Богдана Лепкого, Мирослава Капія, Миколи Тарнавського, діячів мистецтва Івана Левицького, Дениса Січинського, Клима Чічки-Андрієнка, Ювеналія Мокрицького, Петра Ліпинського. У містах і селах краю народилися, жили і творили відомі таланти художнього слова: Марія Валевська, Тимон Забороскі, Юзеф Пайгерд.

Історико-географічне положення Гусятинського району дає широку можливість для розвитку тут туризму, особливо сільського. Постановою Кабінету Міністрів від 28 грудня 1996 року №1576 "Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до курортних" в Тернопільській області смт. Гусятин віднесене до категорії курортних населених пунктів.

Особливе багатство нашого краю, візитна картка Гусятина — мінеральна вода "Новозбручанська", аналогів якої немає у світі. За дослідженням Одеського інституту курортології окремі її лікувальні властивості перевершують загальновідому трускавецьку "Нафтусю" приблизно в 1,25 рази, її запаси в Подільському регіоні сягають 190 тис. м. куб. на добу. Ця територія охоплює південно-східну частину Гусятинщини і південно-східну частину Хмельниччини. "Новозбручанська" вода позитивно впливає на функцію нирок, печінки, жовчного міхура, шлунку, кишечника, підшлункової залози. Вона активно використовується у санаторіях "Збруч", "Мєдобори", при лікуванні цукрового діабету, виведенні з організму радіонуклідів.

Пам'яткою садово-паркового мистецтва республіканського зна¬чення є Хоростківський дендропарк — своєрідна лабораторія, де ведуться науково-дослідні роботи по інструкції деревних і чагар¬никових видів та виведенню нових різновидностей і форм.

В північно-східному напрямну через територію району проходить товстий кряж або, як його називають, "Гори—Мєдобори" — унікальна геолого-ботанічна пам'ятка природи республіканського значення. За геологічним походження це горбисте пасмо являє собою кораловий риф, що сформувався вздовж берегової лінії Сарматського моря, яке 20-15 мільйонів років тому займало територію сучасного Поділля. З метою збереження унікальних природних комплексів Подільських Товтр, генофонду рослинного і тваринного світу, використання їх в наукових цілях та природоохоронній роботі у 1990 році створено природний заповідник "Мєдобори".


Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Наше опитування

Що ви змінили б на цьому сайті?
Всього відповідей: 24

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0